REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Visa wybiera The Bridge na nową siedzibę globalnego Hubu Technologiczno-Produktowego w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
Visa wybiera The Bridge na nową siedzibę globalnego Hubu Technologiczno-Produktowego w Warszawie
Już wkrótce Visa rozpocznie działalność w nowej lokalizacji w wieży Ghelamco – The Bridge. Długoterminowa umowa najmu, zgodnie z którą firma zajmie 17 300 mkw. powierzchni, jest największą jak dotąd transakcją na rynku biurowym w 2026 roku. Tym samym budynek wieżowy projektu The Bridge został w całości skomercjalizowany.
Pod Warszawą powstanie centrum badawczo-rozwojowe i produkcyjne Markem-Imaje i Solaris Laserartykuł
Pokaż artykuł
Pod Warszawą powstanie centrum badawczo-rozwojowe i produkcyjne Markem-Imaje i Solaris Laser
W aglomeracji warszawskiej powstanie kolejne centrum badawczo-rozwojowe. Tym razem w Kajetanach (gmina Nadarzyn), w powiecie pruszkowskim. Swoją inwestycję zrealizuje firma Markem-Imaje, producent innowacyjnych systemów laserowych dla przemysłu. Powstaną nowe miejsca pracy.
Nowe miejsca pracy! Największy wolnostojący magazyn w regionie Białegostoku został ukończonyartykuł
Pokaż artykuł
Nowe miejsca pracy! Największy wolnostojący magazyn w regionie Białegostoku został ukończony
Podlaski rynek nieruchomości komercyjnych i przemysłowych właśnie zyskał nową, spektakularną dominantę, która diametralnie podnosi konkurencyjność całego regionu Polski północno-wschodniej. Międzynarodowy inwestor Accolade oficjalnie sfinalizował budowę nowoczesnego kompleksu Park Białystok III, wprowadzając na lokalny rynek największy wolnostojący obiekt magazynowy w tej części kraju.
Nowe przepisy prawne czekają na właścicieli nieruchomości komercyjnychartykuł
Pokaż artykuł
Nowe przepisy prawne czekają na właścicieli nieruchomości komercyjnych
10 listopada 2024 roku weszły w w życie zmiany przepisów istotnych z punktu widzenia właścicieli, użytkowników wieczystych i zarządców nieruchomości komercyjnych. To kolejna zmiana przepisów regulująca dostęp przedsiębiorców telekomunikacyjnych do nieruchomości, w tym do budynku oraz znajdującej się w nim infrastruktury i instalacji telekomunikacyjnej. Nowe przepisy są zawarte w tzw. „Megaustawie” oraz w Prawie Komunikacji Elektronicznej.
[kujawsko-pomorskie] Komunikat prasowy firmy SRBartykuł
Pokaż artykuł
[kujawsko-pomorskie] Komunikat prasowy firmy SRB
Firma SRB Civil Engineering zakończyła realizację autostrady A1 na odcinku Kowal – Sójki przed termi...
Blisko 5 miliardów złotych dla Dolnego Śląska. Przyszłoroczny budżet najwyższy w historiiartykuł
Pokaż artykuł
Blisko 5 miliardów złotych dla Dolnego Śląska. Przyszłoroczny budżet najwyższy w historii
Dolny Śląsk czeka potężny impuls rozwojowy. Przyszłoroczny budżet po raz pierwszy w historii samorządu sięgnie prawie 5 miliardów złotych. To drugi, za Mazowszem, największy regionalny budżet w Polsce. Dla Dolnoślązaków oznacza to wiele nowych inwestycji i dalszy dynamiczny rozwój całego regionu.
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Biurowiec Amicar Invest
Wrocław, Stare Miasto
LX Pantos po raz kolejny inwestuje pod Wrocławiem. Powstanie wiele nowych miejsc pracy!artykuł
Pokaż artykuł
LX Pantos po raz kolejny inwestuje pod Wrocławiem. Powstanie wiele nowych miejsc pracy!
Globalny gigant LX Pantos po raz kolejny inwestuje na terenie aglomeracji wrocławskiej. Powstanie wiele nowych miejsc pracy. Prime Logistics Wrocław i globalny operator logistyczny LX Pantos podpisał umowę na 100 000 mkw. To największa tegoroczna umowa na rynku magazynów w Polsce.
Polski autonomiczny system ochrony infrastruktury strategicznej WARTOWNIK wchodzi do polskiej armiiartykuł
Pokaż artykuł
Polski autonomiczny system ochrony infrastruktury strategicznej WARTOWNIK wchodzi do polskiej armii
Polska firma Farada Group podpisała umowę z Wojskowym Instytutem Techniki Uzbrojenia (WITU) na opracowanie systemu WARTOWNIK – zaawansowanego rozwiązania do monitorowania i ochrony infrastruktury krytycznej z wykorzystaniem bezzałogowych statków powietrznych. Kontrakt zawarto 23 marca 2026 roku, a prace ruszają natychmiast po podpisaniu dokumentów. Zakończenie projektu przewidziano na drugą połowę czwartego kwartału 2026 roku.
3 mld złotych z FIK dla czterech polskich spółek na inwestycje w program Narewartykuł
Pokaż artykuł
3 mld złotych z FIK dla czterech polskich spółek na inwestycje w program Narew
Cztery spółki wchodzące w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej otrzymają dofinansowanie w wysokości 3 mld zł z Funduszu Inwestycji Kapitałowych. Podpisano kolejne umowy w ramach programu Narew, umożliwiające realizację strategicznych projektów zwiększających potencjał polskiego przemysłu obronnego. Dzięki podpisanym umowom spółki Jelcz Sp. z o.o., PIT-RADWAR S.A., WZU S.A. oraz ZM Tarnów S.A. otrzymają środki na rozbudowę infrastruktury i możliwości produkcyjnych, co przełoży się na zwiększenie skali działalności i skuteczną realizację szerokiego wachlarza programów modernizacji technicznej Sił Zbrojnych RP, dotyczących m.in. systemów obrony powietrznej.
Niewiadów Polska Grupa Militarna planuje sfinansować znaczące zwiększenie mocy produkcyjnych oraz budowę nowych linii technologicznychartykuł
Pokaż artykuł
Niewiadów Polska Grupa Militarna planuje sfinansować znaczące zwiększenie mocy produkcyjnych oraz budowę nowych linii technologicznych
Niewiadów Polska Grupa Militarna (NPGM), producent uzbrojenia i środków bojowych notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, przystępuje do kolejnego etapu dynamicznej ekspansji. Ze środków z emisji akcji planuje sfinansować znaczące zwiększenie mocy produkcyjnych oraz budowę nowych linii technologicznych, budując status kluczowego filaru suwerenności obronnej Polski oraz NATO.
Nowa przestrzeń w Poznaniu już gotowa. Wewnętrzny plac w ramach kompleksu Nowy Rynek został otwartyartykuł
Pokaż artykuł
Nowa przestrzeń w Poznaniu już gotowa. Wewnętrzny plac w ramach kompleksu Nowy Rynek został otwarty
Drzewa, pergole, fontanna czy tężnie solankowe – to tylko niektóre elementy wewnętrznego placu w ramach kompleksu Nowy Rynek, który został właśnie oddany do użytku. Tym samym pracownicy tutejszych biur, ale również mieszkańcy oraz goście zyskali nowe, otwarte dla wszystkich i ciekawie zagospodarowane miejsce do odpoczynku, uzupełniające tkankę miejską tej części stolicy Wielkopolski.
Kompleks multifunkcyjny Cavatina Hall w Bielsku-Białej wynajęty w 100% artykuł
Pokaż artykuł
Kompleks multifunkcyjny Cavatina Hall w Bielsku-Białej wynajęty w 100%
Nowy gracz dołącza do kultowego kompleksu multifunkcyjnego Cavatina Hall w Bielsku-Białej. Fool's Theory Sp. z o.o., prężnie rozwijająca się firma z sektora gier wideo, obecnie licząca ponad 100 pracowników, wynajęła ponad 400 mkw. przestrzeni biurowej w budynku B. Za fit-out powierzchni odpowiada właściciel obiektu, Cavatina Holding S.A. Cavatina Hall jest już w pełni wynajęta, a deweloper szykuje się do uruchomienia kolejnej inwestycji typu mixed-use w tym mieście.
Ponad 2 mld zł dofinansowania UE na lokomotywy i wagony dla PKP Intercityartykuł
Pokaż artykuł
Ponad 2 mld zł dofinansowania UE na lokomotywy i wagony dla PKP Intercity
Jest umowa na pozyskanie wsparcia środkami unijnymi z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności na zakup 56 lokomotyw i modernizację 248 wagonów PKP Intercity. Zamówienia zostały ulokowane wyłącznie w polskich fabrykach.
W Poznaniu powstanie nowa, wielka śródmiejska dzielnica. Nowa koncepcja Wolnych Torów [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Poznaniu powstanie nowa, wielka śródmiejska dzielnica. Nowa koncepcja Wolnych Torów [WIZUALIZACJE]
W stolicy Wielkopolski powstanie nowa, wielka śródmiejska dzielnica. Zakończono weryfikację założeń projektowych dla Wolnych Torów w centrum Poznania. Nowa koncepcja, którą w piątek, 21 listopada przedstawiono na połączonym posiedzeniu Komisji Polityki Przestrzennej i Komisji Transportu Rady Miasta Poznania, zakłada powstanie zielonej, śródmiejskiej dzielnicy, która połączy Łazarz i Wildę.
[Polska] Duże osiedla bliżej centrum?artykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Duże osiedla bliżej centrum?
Z analiz sprzedażowych wynika, że zdecydowanie najważniejszymi kryteriami przy wyborze mieszkania są...
GDDKiA domyka sieć dróg ekspresowych w woj. lubelskim [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
GDDKiA domyka sieć dróg ekspresowych w woj. lubelskim [RAPORT]
Rozpoczęcie budowy S19 Lubartów – Lublin, rozbudowa obwodnicy Kocka i Woli Skromowskiej, a także ciąg dalszy realizacji obwodnicy Chełma w ciągu S12 – to najważniejsze inwestycje mijającego roku. Ale 2024 rok to również czas podpisywania umów, finalizowania projektów budowlanych i uzyskiwania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowych (ZRID) na kolejne inwestycje drogowe w regionie.
Rozbiórka obiektów, ul. Osobowickainwestycja
Pokaż inwestycję
Rozbiórka obiektów, ul. Osobowicka
Wrocław, Psie Pole, Osobowicka 70
inwestycja
Pokaż inwestycję
Rozbiórka obiektów, ul. Osobowicka
Wrocław, Psie Pole, Osobowicka 70
Będzie nowy przebieg DK9 od drogi ekspresowej S74 w okolicy Tarnobrzega do węzła Rzeszów Zachód na A4artykuł
Pokaż artykuł
Będzie nowy przebieg DK9 od drogi ekspresowej S74 w okolicy Tarnobrzega do węzła Rzeszów Zachód na A4
Minister Infrastruktury zatwierdził Programy Inwestycji dla budowy nowego przebiegu drogi krajowej nr 9, od drogi ekspresowej S74 w okolicy Tarnobrzega do węzła Rzeszów Zachód na A4. W III kwartale br. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ogłosi przetarg na prace przygotowawcze dla tych zadań. Łącznie z obwodnicami, cały odcinek nowej DK9 będzie liczył ok. 60 km.
REKLAMA